Zdrowy prezent w doniczce

Dzień babci, parapetówka, urodziny, a może bez okazji? Kwiaty rosnące w doniczkach są uniwersalnym prezentem dla osób, które są ważne dla obdarowującego. Aby to pokazać, warto wybrać roślinę o właściwościach najodpowiedniejszych dla tego, komu chce się sprawić przyjemność podarunkiem.


Najpopularniejsze rośliny doniczkowe często zbawiennie wpływają na zdrowie domowników. Kupując storczyka czy bluszcz dla siebie albo dla bliskiej osoby, warto poznać jego główne zalety oraz najodpowiedniejsze miejsce do wzrostu.

Storczyk do sypialni

Ta pięknie kwitnąca roślina powinna zostać ustawiona w sypialni nie tylko z powodu jej walorów wizualnych. Storczyk w nocy produkuje tlen, który ułatwia głęboki sen. Umieszczenie go na parapecie od wschodniej lub zachodniej strony (czyli nie w pełnym nasłonecznieniu), zapewnia mu długą żywotność. W Indiach uważano, że silny zapach storczyków (wydzielany szczególnie wieczorem i utrzymujący się do rana) może być silnym afrodyzjakiem.

Fikus do warsztatu modelarza

Osoby, które używają często klejów i lakierów np. zajmując się modelarstwem, docenią fakt, iż roślina usuwa z powietrza formaldehyd, będący składnikiem tych substancji. Pochłanianie chemicznych zanieczyszczeń wpłynie pozytywnie na zdrowie mieszkańców. Trzeba pamiętać, aby nie stawiać fikusa w pełnym słońcu, ponieważ może stracić liście. 

Bluszcz dla sekretarki

Ta mało wymagająca roślina dobrze prezentuje się i rozwija się w zacienionym miejscu. Bluszcz pochłania trójchloroetylen, który występuje między innymi w kserokopiarkach i drukarkach. Mówi się też, że kształt liści bluszczu wzbudza u ludzi ciekawość i kreatywność. Może warto to sprawdzić na własnym biurku?

Sansewieria w domu podróżnika

Roślina, zwana wężownicą (ze względu na kształt liści), oczyszcza powietrze ze szkodliwych toksyn, wchodzących w skład impregnatów do podłóg czy popularnych wykładzin. Sansewieria jest bardzo wytrzymała, sprawdzi się więc w domu osoby, która często wyjeżdża lub po prostu zapomina o nawadnianiu zieleni w mieszkaniu. Uważa się, że sansewieria prowokuje do działania.

Kupując roślinę w prezencie, warto dowiedzieć się, jakie są jej właściwości i poinformować o nich obdarowanego. Będzie świadczyło to, iż podarunek został przemyślany i dopasowany do potrzeb tej osoby. Ciekawym pomysłem jest przesłanie storczyka czy fikusa z dedykacją wypisaną na bileciku. Można to zrobić z pomocą poczty kwiatowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *