Zabiegi odmładzające stosowane na twarz

Peeling kawitacyjny, mezoterapia mikroigłowa czy procesy wykorzystujące osocze bogatopłytkowe – na co warto się zdecydować? Jakie zabiegi kosmetyczne na twarz poprawią jakość i wygląd skóry? Które z nich należy powierzyć kosmetologowi, które zaś można wykonać samodzielnie?

Zabiegi kosmetyczne na twarz

Zabiegi kosmetyczne na twarz – po jakie warto sięgnąć?

Jednym z często wykorzystywanych metod odmładzania skóry jest peeling kawitacyjny. Polega on na złuszczaniu komórek skóry przy użyciu fal dźwiękowych. Procedurę tę zalicza się do łagodnej formy, która przynosi jednak całkiem dobre rezultaty. Zabieg można wykonywać na skórze twarzy i szyi, ale też na dekolcie, dłoniach i w innych rejonach. Peeling kawitacyjny sprawia, że skóra staje się świeża, odmłodzona, wypoczęta, a składniki popularnych kremów i mleczek lepiej się wchłaniają. Obecnie można nabyć wszystkie niezbędne urządzenia do wykonania peelingu kawitacyjnego w zaciszu własnego domu.

Wśród innych rodzajów zabiegów odmładzających na twarz znajdują się kwasy, w tym mlekowy, glikolowy i salicylowy. Każdy z nich ma nieco inne działanie. Najmocniejszy z całej trójki to zdecydowanie kwas glikolowy. Na drugim miejscu znajduje się kwas salicylowy, na końcu zaś mlekowy. Rezultaty ich działania to wyraźnie odmłodzona skóra, wolna od zatkanych porów, trądziku czy innych stanów zapalnych.

zabiegi na twarz

Mezterapia mikroigłowa – na czym polega i jakie rezultaty przynosi?

Istnieją nowoczesne i skuteczne metody poprawiające jakość, jędrność, elastyczność i kondycję skóry. Jedną z powszechniej stosowanych jest mezoterapia mikroigłowa. Urządzenia, których używa się do jej przeprowadzenia są tak skonstruowane, aby cały proces był niemal bezbolesny. 

Podczas procedury mezoterapii mikroigłowej, jak sama nazwa wskazuje, stosowane są rollery z bardzo drobnymi igłami, którymi nakłuwa się skórę, rozprowadzając w ten sposób w niej substancje aktywne. Owocem tego typu działań jest znacząca poprawa owalu twarzy, lepsze napięcie skóry, redukcja zmarszczek, a także pozbycie się blizn potrądzikowych czy rumienia.
zabieg na twarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *