Dlaczego warto jeść orzechy?

Utrzymujesz zbilansowaną dietę i zastanawiasz się, czy orzechy będą jej dobrym uzupełnieniem?
A jeśli tak, to jakie? Rynek jest pełen produktów o różnych właściwościach. Warto poznać, które najlepiej wpłyną na twoje zdrowie i samopoczucie.

orzechy włoskie

Wiadomo, że orzechy mają dużo tłuszczu, jednak dla zdrowia znaczenie ma rodzaj kwasów tłuszczowych. Okazuje się, że większość orzechów posiada niskonasycone kwasy tłuszczowe, które pozytywnie wpływają na ludzki organizm. Czy ten produkt ma więcej zdrowotnych właściwości

Migdały dla kobiet w ciąży

Przyszłe mamy szukające lekarstwa na zgagę i mdłości powinny zaopatrzyć się w paczuszkę migdałów, podobnie jak osoby zmagające się z częstymi napadami głodu – ten produkt skutecznie je ogranicza. Ze względu na zawartość białka migdały poleca się osobom uprawiającym sport. Szukając suplementu poprawiającego stan włosów i paznokci, warto zamienić popularne kapsułki na ten cenny składnik diety bogaty w witaminy z grupy B.

Orzechy w kształcie mózgu

Nieprzypadkowo orzechy włoskie przypominają swoim wyglądem mózg. Każda osoba wykonująca pracę umysłową powinna dokarmiać szare komórki orzechami – naukowe odkrycia wskazują na ich pozytywny wpływ na obszary mózgu odpowiedzialne za podejmowanie decyzji. Wysoka zawartość kwasów omega-3 zachęca kobiety chore na raka piersi oraz mężczyzn cierpiących na nowotwór prostaty do spożywania tej zdrowej przekąski, mogącej istotnie opóźniać proces starzenia się komórek!

Na problemy z ciśnieniem

Orzechy laskowe są bogate w potas, który jest niezbędny w diecie osób cierpiących na nadciśnienie. Ponadto są źródłem witaminy E, która odpowiada za męską płodność. Zawarty w nich wapń buduje kości, a witaminy z gruby B koją nerwy. Orzechy laskowe polecane są, jako produkt wspomagający walkę z nadmiarem tłuszczu w talii. Kompleksowe działanie zachęca do spożywania ich w różnej formie.

Orzechy przypominające nerkę

Nerkowce zawierają miedź, chroniącą przed infekcjami, a także wspierającą osoby zmagające się z niedokrwistością. Zawarty w nich magnez poprawia koncentrację, pamięć i zbawiennie wpływa na układ nerwowy. Orzechy nerkowca są polecane dla cukrzyków, gdyż zmniejszają insulinoodporność. Bogata zawartość cynku i właściwości antyoksydacyjne poprawią stan skóry u osób borykających się z trądzikiem.

Na męską płodność 

Selen, którego źródłem są orzechy brazylijskie, wpływa istotnie na jakość nasienia – dzięki niemu plemniki poruszają się sprawniej. Ten produkt zmniejsza ilość złego cholesterolu poprzez poprawienie profilu lipidowego. Ponadto spożywanie go niweluje możliwość wystąpienia zawału i poprawia koncentrację. Znajdujący się w orzechach cynk pozytywnie wpływa na działanie wątroby, a także jest tarczą chroniącą komórki przed stresem oksydacyjnym.


Pamiętajmy, aby kupować orzechy od sprawdzonych dostawców, najlepiej paczkowane – wtedy mamy pewność, że jemy świeży, pełnowartościowy produkt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *