Ile kosztuje sprzątanie biura w Bydgoszczy?

Szukasz kogoś, kto zajmie się kompleksowym sprzątaniem przestrzeni biurowej, ale masz wątpliwość, ile powinieneś na to przeznaczyć? Zastanawiasz się, w jaki sposób rozliczane są usługi związane z utrzymaniem czystości? Chcesz wiedzieć, jakie czynności wchodzą w skład sprzątania biura, a za które trzeba dodatkowo zapłacić? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.


Jak wycenić usługi sprzątania Bydgoszcz?

Najprostszym sposobem ustalenia stawki lub abonamentu jest przeprowadzenie oględzin budynku czy poszczególnych pomieszczeń, które będą sprzątane. Wykonawca powinien wziąć pod uwagę metraż, wyposażenie wnętrza oraz orientacyjny czas, jaki ekipa będzie musiała poświęcić na wykonanie usługi. Podczas wizji lokalnej najłatwiej będzie ocenić rodzaje powierzchni występujące w pomieszczeniach, potencjalną częstotliwość sprzątania oraz niezbędne środki czystości. Tego typu model rozliczenia wydaje się najlepszy – i przede wszystkim najbardziej opłacalny – zarówno dla wykonawcy, jak i dla Ciebie – jako zleceniodawcy. Jeśli masz wątpliwości, poproś o wycenę 2 lub 3 bydgoskie firmy sprzątające i porównaj zakres oraz cenę usługi.

Co wchodzi w skład sprzątania biura?

Porządki i sprzątanie to bardzo ogólne pojęcia. Przed zdecydowaniem się na podpisanie umowy z firmą należy koniecznie ustalić, jakie czynności zostaną wykonane przez ekipę sprzątająca. Zazwyczaj w skład klasycznych usług wchodzą takie czynności, jak: odkurzanie, ścieranie kurzu, mycie podłóg, wynoszenie śmieci oraz czyszczenie kuchni, stołówki i toalet. Do uzgodnienia pozostają natomiast takie kwestie, jak: czyszczenie sprzętu RTV i AGD czy podlewanie roślin. Odrębnie traktowane jest mycie okien, czyszczenie wykładzin i tapicerki meblowej czy prace utrzymaniowe na zewnątrz – wokół obiektu. Dlatego tak ważne jest ustalenie zakresu i częstotliwości z jaką będą wykonywane usługi sprzątania, oraz uwzględnienie ich w umowie.

Stawki za sprzątanie w Bydgoszczy

W zależności od metrażu pomieszczeń, rodzaju wykorzystywanego sprzętu i detergentów, a także częstotliwości wykonywania usług, ceny za sprzątanie biur oscylują w granicach kilkuset złotych – do nawet kilku tysięcy miesięcznie. Długoterminowa umowa abonamentowa stwarza jednak dobre warunki do negocjacji tej kwoty.

Szukasz kogoś, kto zajmie się kompleksowym sprzątaniem przestrzeni biurowej, ale masz wątpliwość, i…

Nowsza Starsza