Niepłodność

    W ostatnich kilku latach można było zaobserwować wzrost liczby nieplanowanych ciąż. Dużą rolę

odegrały tu media społecznościowe typu Facebook, na których dochodzi do prześcigania się użytkowników w publikowaniu postów na temat nadchodzącego macierzyństwa i pojawiających się symptomów zapłodnienia. Ciąże nieplanowane były, są i będą. Jedni chcą się nią pochwalić, inni ukrywają ją tak długo, jak to tylko możliwe. Jednak co z drugą stroną medalu? Gdzie w tym wszystkim odnajdują się informacje na temat świadomego macierzyństwa? Jakże popularne są zdjęcia USG i wpisy "Jeszcze kilka dni do rozwiązania". Nie zdajemy sobie jednak sprawy, jak wiele z tych wpisów dla niektórych par jest bardzo przygnębiających. To co dla jednych jest przypadkiem, dla innych jest żmudnym staraniem. Znacie kogoś takiego, a może dotyczy to właśnie Was, że staracie się, regularnie współżyjecie i nic? 

     Coraz więcej kobiet ma problem z zajściem w ciążę, statystyki idą niebezpiecznie w górę. Szacuje się, że co szósta para kwalifikuje się do rozpoczęcia leczenia niepłodności. Im szybciej statystyki rosną, tym szybciej rozwijająca się medycyna znajduje nowe, lepsze sposoby leczenia. Metody są na wyciągnięcie ręki, jedyny warunek jaki trzeba spełnić to znaleźć profesionalną klinikę, która podejmie się leczenia i co najważniejsze potraktuje każdego indywidualnie.
     Starania o dziecko zakończone niepowodzeniem można nazwać niepłodnościa po roku regularnego współżycia bez stosowania środków antykoncepcyjnych. 20-30% przypadków to wina jednego z partnerów, natomiast coraz częściej ta nieprawidlowość dotyczy obojga. Na chwilę obecną jest to 25-40% par. Nie warto martwić się na zapas i wystawiać sobie samemu diagnozy, że nigdy nie będzie się miało dzieci.
     Wizyta w klinice pozwoli poznać powód nieprawidłowości przy zajściu w ciążę. Przyczyn może być wiele. Od prozaicznych, takich jak styl życia, czy stres po poważne stany chorobowe. Pierwszym i najważniejszym krokiem w leczeniu niepłodności jest postawienie odpowiedniej diagnozy. W tym celu wykonuje się kilka podstawowych badań. Następny krok to dobranie odpowiedniego leczenia. Tutaj rozwiązuje się zagadka dlaczego tak ważne jest indywidualne podejście do każdego pacjenta. To, co u jednej osoby może pomóc, u innej może zakończyć się brakiem jakiejkolwiek reakcji organizmu, a nawet zaszkodzić. Indywidualność z jaką podchodzi się do pacjentów zagwarantuje im przeprowadzenie tylko potrzebnych badań i nie narazi ich na zbędne procedury. Wiele cennych informacji oraz koszty leczenia niepłodności znajdą Państwo na stronie internetowej www.klinika-zdrowko.pl

W ostatnich kilku latach można było zaobserwować wzrost liczby nieplanowanych ciąż. Dużą rol…

Nowsza Starsza