Jak ważny jest dobrze dobrany biustonosz?

   
    Odpowiedź na to pytanie dla niektórych kobiet jest oczywista – bardzo ważny. Po pierwsze
komfort. Żadna kobieta nie lubi nosić zbyt ciasnych staników, ani biustonoszy, z których piersi "wypadają" np. podczas schylania się, lub wykonywania czynności w sposób energiczny. Po drugie kształt i kolor. To również bardzo ważny element w doborze stanika. Inny biustonosz powinien być założony do bluzki z dużym dekoltem, inny do sukienki zawiązywanej na szyi czy do sukienki bez pleców, a jeszcze inny do uprawiania sportów. To samo dotyczy kolorów. Na niektóre spotkania nie wypada ubierać czarnego stanika pod białą bluzkę, w innym przypadku taki kontrast wygląda rewelacyjnie. Wszystkie te czynniki sprawiają, że kupno odpowiedniego biustonosza to dla niektórych pań ogromne wyzwanie, a zakupy, które miały być owocne w nabycie nowego stanika do sukienki biznesowej zakończyły się wyjściem ze sklepu z biustonoszem, który "pasuje". 

     Staniki sportowe zostawmy na razie na boku. Zajmijmy się biustonoszami, które zakładamy każdego poranka przed wyjściem do pracy, czy szkoły, a ściągamy czasami bardzo późno w nocy. Czy któraś z Pań zastanawiała się czasami jak powstaje biustonosz? Jest to proces bardzo prosty. Krawcowa siada przy maszynie i szyje zlecone jej projekty. Ale czy ktoś zastanawiał się jak stworzyć biustonosz idealny? Jakiś czas temu zrobiło się głośno o projekcie, który został opracowany przez producenta bielizny z Pabianic, chirurga onkologa oraz ekspertów mechaniki. Nie zrobiliśmy pomyłki w słowie "mechaniki". Doktor z Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej był równie zdziwiony, jak większość z nas. Dotychczas zajmował się badaniami naprężenia mostów, lin, czy karoserii samochodowych. 
 
    Cała procedura rozpoczęła się od wprowadzenia do wirtualnego świata skanów 3D sztucznego biustu oraz modelu stanika w rozmiarze 75B. Podzielonemu na części biustonoszowi przypisano odpowiednie właściwości, aby precyzyjniej zbadać siłę nacisku na piersi. Po włożeniu biustonosza na wirtualny biust otrzymywało się obraz, który pokazywał miejsca odpowiedniego przylegania materiału, ale także miejsca ucisku. Naukowcy zmodyfikowali stanik tak, aby jak najmniej uwierał. Kolejnym krokiem w stworzeniu idealnego stanika było uszycie produktu według komputerowych wymiarów. Ostatnim etapem było sprawdzenie jak staniki zachowują się na prawdziwych piersiach i czy te modele są lepsze od tych zwykłych. Biusty Pań zostały zbadane termowizyjnie, a badania końcowe wykazały, że biustonosze zaprojektowane przez Politechnikę Łódzką mniej uciskają i są wygodniejsze.
     Dobrze dobrany biustonosz jest wygodny i nie uciska, a co za tym idzie piersi nie są narażone na niedokrwienie czy przekrwienie. Taki stanik chroni przed stanami zapalnymi oraz obrzękami. Dobór odpowiedniej bielizny jest problemem, który nie powinien być bagatelizowany. W dobrych salonach z bielizną można skorzystać z porad brafitterki, która pomoże znaleźć odpowiedni biustonosz.

Odpowiedź na to pytanie dla niektórych kobiet jest oczywista – bardzo ważny. Po pierwsz…

Nowsza Starsza