Przejdź do głównej zawartości

Zdrowy prezent w doniczceDzień babci, parapetówka, urodziny, a może bez okazji? Kwiaty rosnące w doniczkach są uniwersalnym prezentem dla osób, które są ważne dla obdarowującego. Aby to pokazać, warto wybrać roślinę o właściwościach najodpowiedniejszych dla tego, komu chce się sprawić przyjemność podarunkiem.Najpopularniejsze rośliny doniczkowe często zbawiennie wpływają na zdrowie domowników. Kupując storczyka czy bluszcz dla siebie albo dla bliskiej osoby, warto poznać jego główne zalety oraz najodpowiedniejsze miejsce do wzrostu.

Storczyk do sypialni

Ta pięknie kwitnąca roślina powinna zostać ustawiona w sypialni nie tylko z powodu jej walorów wizualnych. Storczyk w nocy produkuje tlen, który ułatwia głęboki sen. Umieszczenie go na parapecie od wschodniej lub zachodniej strony (czyli nie w pełnym nasłonecznieniu), zapewnia mu długą żywotność. W Indiach uważano, że silny zapach storczyków (wydzielany szczególnie wieczorem i utrzymujący się do rana) może być silnym afrodyzjakiem.

Fikus do warsztatu modelarza


Osoby, które używają często klejów i lakierów np. zajmując się modelarstwem, docenią fakt, iż roślina usuwa z powietrza formaldehyd, będący składnikiem tych substancji. Pochłanianie chemicznych zanieczyszczeń wpłynie pozytywnie na zdrowie mieszkańców. Trzeba pamiętać, aby nie stawiać fikusa w pełnym słońcu, ponieważ może stracić liście. Bluszcz dla sekretarki

Ta mało wymagająca roślina dobrze prezentuje się i rozwija się w zacienionym miejscu. Bluszcz pochłania trójchloroetylen, który występuje między innymi w kserokopiarkach i drukarkach. Mówi się też, że kształt liści bluszczu wzbudza u ludzi ciekawość i kreatywność. Może warto to sprawdzić na własnym biurku?

Sansewieria w domu podróżnika

Roślina, zwana wężownicą (ze względu na kształt liści), oczyszcza powietrze ze szkodliwych toksyn, wchodzących w skład impregnatów do podłóg czy popularnych wykładzin. Sansewieria jest bardzo wytrzymała, sprawdzi się więc w domu osoby, która często wyjeżdża lub po prostu zapomina o nawadnianiu zieleni w mieszkaniu. Uważa się, że sansewieria prowokuje do działania.

Kupując roślinę w prezencie, warto dowiedzieć się, jakie są jej właściwości i poinformować o nich obdarowanego. Będzie świadczyło to, iż podarunek został przemyślany i dopasowany do potrzeb tej osoby. Ciekawym pomysłem jest przesłanie storczyka czy fikusa z dedykacją wypisaną na bileciku. Można to zrobić z pomocą poczty kwiatowej www.bukieciki.com.

Komentarze

POPULARNE POSTY

10 cech uwarunkowanych przez geny

Jeśli chcemy wiedzieć jak będziemy wyglądać w wieku dorosłym, czy na starość – wystarczy spojrzeć na swoich rodziców. I podobnie, możemy przewidzieć wygląd naszego dziecka – patrząc na siebie nasz materiał genetyczny to 46 chromosomów, z czego 23 dziedziczymy od ojca, a 23 od matki. Już w momencie zapłodnienia jesteśmy „zaprogramowani” na to jaki będziemy mieć kolor oczu, włosów, wzrost, jak duży będzie nasz iloraz inteligencji i jaki będzie nasz temperament. Mimo, iż połowę DNA dziedziczymy od ojca, a połowę od matki, nigdy dziecko nie wygląda w połowie jak tata, a w połowię jak mama. Dlaczego? Ponieważ istnieją różne warianty tych samych genów: dominujące i recesywne. Gdy w parze chromosomów odziedziczymy wariant dominujący i recesywny, wówczas dziecko odziedziczy cechę dominującą. Ale nie zawsze za nasze cechy odpowiada jeden gen. Często też warunki środowiskowe mają wpływ na to jak się zachowujemy i jak wyglądamy.

Zespół niepękającego pęcherzyka Graafa – LUF

Czym jest Zespół LUF?
    U każdej zdrowej kobiety, podczas cyklu menstruacyjnego - mniej więcej około 14 dnia, dochodzi do pęknięcia pęcherzyka Graafa i uwolnienia komórki jajowej. Wszystko sterowane jest za pomocą hormonów. Gwałtowny wzrost poziomu hormonu luteinizującego (LH), prowadzi do tzw. „luteinizacji” - pęcherzyki jajnikowe przekształcają się w ciałko żółte. A jak jest u kobiet z zespołem LUF?

„Historia dildo – od prehistorii aż do dziś”

Nie tak dawno, na naszym blogu pojawił się artykuł dotyczący najnowszych badań nad wyhodowaniem sztucznego penisa. Tak jak w tamtym przypadku sprawa była poważna, tak dziś nieco bardziej humorystycznie - zajmiemy się sztucznymi penisami, które pochodzą sprzed kilku, a nawet kilkudziesięciu tysięcy lat. A konkretnie zajmiemy się tematem erotycznych zabawek sprzed wieków.