Przejdź do głównej zawartości

7 prostych sposobów na zdrowe włosy


Każda kobieta chce mieć piękne włosy, ponieważ są one oznaką młodości i witalności. Istnieje wiele metod na to, by przy użyciu naturalnych składników czy korzystaniu ze standardowych zabiegów fryzjerskich wyglądać atrakcyjnie.Zdrowa maseczka z kurnika

Jajka to źródło fosforu, cynku, żelaza, witamin A, D, E oraz z grupy B. Wystarczy kuracja trwająca do pół godziny, aby dostrzec pierwsze efekty. Najprostszy sposób to rozkłócenie jajka lub dwóch (zależnie od długości i grubości włosów) i nałożenie przygotowanej masy na suche, rozczesane pasma, a także skórę pod nimi. Warto założyć czepek kosmetyczny, a później dokładnie spłukać maseczkę letnią wodą i umyć głowę. Dostrzegając skuteczność kuracji, można spróbować dodać przy kolejnej aplikacji oliwę, miód, jogurt czy cytrynę.

Płukanka dla kawoszy

Po zmyciu odżywki i szamponu, można zastosować płukankę. Aby nie wykorzystać jej zbyt szybko, warto przeprowadzić zabieg nad miską. Do przygotowania mikstury wystarczą cztery łyżeczki kawy zalane wrzątkiem. Po zaparzeniu i ostygnięciu można wmasować substancję we włosy i skórę głowy. Taki zabieg zregeneruje cebulki, przyciemni kolor pasm i pozostawi przyjemny zapach. Efekt wzmacnia okrycie czerepu tkaniną lub specjalnym czepkiem. Po zdjęciu ręcznika (najlepiej takiego, którego nie będzie szkoda wyrzucić, jeśli nie uda się go doprać po zabarwieniu) należy spłukać dokładnie głowę i wysuszyć jak zawsze.

Masaż skóry głowy

Masowanie jest jedną z najprzyjemniejszych części wizyty w salonie fryzjerskim. Ten zabieg można wykonywać także samodzielnie w domu. Wystarczy poświęcić na to kilka minut, a skutkiem codziennego powtarzania czynności będzie usuwanie obumarłego naskórka i poprawienie ukrwienia skóry głowy. Delikatne ruchy okrężne wykonywane opuszkami palców (trzeba uważać, by nie wbijać paznokci) zadziałają rozluźniająco, a jednocześnie pozytywnie wpłyną na stan cebulek.

Dieta bogata w zdrowe tłuszcze

Wiele osób dostrzega w czasie jesiennego przesilenia osłabienie włosów. Może wynika to ze zbyt ubogiej diety. Należy jeść ryby bogate w kwasy omega-3, używać zdrowego tłuszczu, jak olej rzepakowy i oliwa, spożywać wołowinę bogatą w białko, cynk i żelazo. Nie można też zapomnieć o nawadnianiu organizmu oraz o warzywach, szczególnie strączkowych. Warto zastąpić biały cukier jego naturalnym odpowiednikiem (np. ksylitolem), albo maksymalnie ograniczyć słodzenie dań i napojów. Taka dieta wpłynie pozytywnie nie tylko na stan włosów, ale także na cały organizm.

Stylizacja z głową

Nieodpowiednie używanie suszarki, prostownicy i lokówki to popularny problem. Korzystając z tych urządzeń, warto zastosować profesjonalny środek np. odżywkę czy piankę, która przedłuży efekt stylizacji i zabezpieczy włosy przed zniszczeniem. Dobrym pomysłem jest zapytanie fryzjera o radę, jak efektywnie układać fryzurę. Specjalista doradzi sposób lub kosmetyk ułatwiający stylizację i chroniący skórę głowy np. przed nadmiernym przetłuszczaniem się.Odpowiednie mycie włosów

Niewiele osób wie, że pod koniec mycia powinno się stosować zimny natrysk, aby zachować zdrowy wygląd włosów. Warto w tym czasie wykonywać delikatny masaż, aby pobudzić krążenie. Główną zasadą podczas pielęgnacji skóry głowy powinno być stosowanie się do zaleceń na opakowaniach, ponieważ najczęściej producent podaje czas i sposób nakładania maski, szamponu czy odżywki. Jeśli ktoś ma problem z wyborem odpowiedniego kosmetyku, dobrze zapytać swojego fryzjera, co może pomóc przy danym problemie.

Podcinanie końcówek

Pasma niszczą się na końcach, a ich skracanie powinno być niezbędnym elementem pielęgnacji. Warto to robić u fryzjera, który profesjonalnym cięciem sprawi, że codzienna stylizacja będzie o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza. Wbrew pozorom przycinanie jest ważne, kiedy zapuszcza się włosy, gdyż poprawia to ich kondycję i pomaga uniknąć rozdwojonych końcówek. Stylista zdający sobie sprawę z tego, że klientce zależy na zachowaniu długości, będzie wiedział, jak wykonać swoją pracę, by nie zniweczyć wielomiesięcznego zapuszczania pasm.

Poszukując profesjonalnego fryzjera, który doradzi, jaką fryzurę wybrać i jak pielęgnować włosy, aby zawsze były lśniące i mocne, warto zapoznać się z ofertą salonu www.rochiengel.pl.

Komentarze

POPULARNE POSTY

10 cech uwarunkowanych przez geny

Jeśli chcemy wiedzieć jak będziemy wyglądać w wieku dorosłym, czy na starość – wystarczy spojrzeć na swoich rodziców. I podobnie, możemy przewidzieć wygląd naszego dziecka – patrząc na siebie nasz materiał genetyczny to 46 chromosomów, z czego 23 dziedziczymy od ojca, a 23 od matki. Już w momencie zapłodnienia jesteśmy „zaprogramowani” na to jaki będziemy mieć kolor oczu, włosów, wzrost, jak duży będzie nasz iloraz inteligencji i jaki będzie nasz temperament. Mimo, iż połowę DNA dziedziczymy od ojca, a połowę od matki, nigdy dziecko nie wygląda w połowie jak tata, a w połowię jak mama. Dlaczego? Ponieważ istnieją różne warianty tych samych genów: dominujące i recesywne. Gdy w parze chromosomów odziedziczymy wariant dominujący i recesywny, wówczas dziecko odziedziczy cechę dominującą. Ale nie zawsze za nasze cechy odpowiada jeden gen. Często też warunki środowiskowe mają wpływ na to jak się zachowujemy i jak wyglądamy.

Zespół niepękającego pęcherzyka Graafa – LUF

Czym jest Zespół LUF?
    U każdej zdrowej kobiety, podczas cyklu menstruacyjnego - mniej więcej około 14 dnia, dochodzi do pęknięcia pęcherzyka Graafa i uwolnienia komórki jajowej. Wszystko sterowane jest za pomocą hormonów. Gwałtowny wzrost poziomu hormonu luteinizującego (LH), prowadzi do tzw. „luteinizacji” - pęcherzyki jajnikowe przekształcają się w ciałko żółte. A jak jest u kobiet z zespołem LUF?

„Historia dildo – od prehistorii aż do dziś”

Nie tak dawno, na naszym blogu pojawił się artykuł dotyczący najnowszych badań nad wyhodowaniem sztucznego penisa. Tak jak w tamtym przypadku sprawa była poważna, tak dziś nieco bardziej humorystycznie - zajmiemy się sztucznymi penisami, które pochodzą sprzed kilku, a nawet kilkudziesięciu tysięcy lat. A konkretnie zajmiemy się tematem erotycznych zabawek sprzed wieków.