Przejdź do głównej zawartości

Pensjonat dla koni - na co zwrócić uwagę?Wyznacznik pozycji społecznej. Najlepszy przyjaciel. Poważny obowiązek. Partner sportowy. Pomysł na życie. Tak różne funkcje potrafi pełnić koń. Marzenie o posiadaniu własnego wierzchowca może wydawać się nierealne dla osób mieszkających w bloku, czy na niewielkiej działce w środku miasta. Tutaj z pomocą przychodzą pensjonaty. 

Czy warto oddać konia do specjalnego ośrodka?

Takie miejsce jest jedynym wyjściem dla pasjonatów jazdy konnej, którzy chcą posiadać zwierzę na własność, ale nie mają warunków lub czasu, by się nim zajmować. Biorąc pod uwagę, iż wiele kosztów dotyczących opieki, jak np. szczepienia, odrobaczanie bądź werkowanie (korygowanie kształtu kopyt) bywają wliczone w cenę usługi, może się okazać, że takie rozwiązanie się po prostu opłaca.

Końskie zdrowie pod opieką specjalistów


Zostawiając zwierzę pod nadzorem pensjonatu, trzeba mieć pewność, że będzie miało należytą opiekę weterynaryjną i zootechniczną. Największe znaczenie dla właściciela poszukującego odpowiedniej placówki powinna mieć jej obsługa. To te osoby będą doglądać i karmić nowego rezydenta, więc jako pierwsze mają szansę dostrzec niepokojące sygnały m.in. dotyczące kwestii zdrowotnych. Trudno zmierzyć czyjąś miłość do zwierząt, ale jeśli uda się ją dostrzec w zachowaniu pracowników, z czystym sumieniem można im powierzyć konia.

Towarzystwo innych rezydentów

Wiele osób zapomina, że koń w naturze żyje w stadzie. W przypadku gdy jego właściciel posiada działkę umożliwiającą mu wybieg, to po dłuższym czasie samotnego życia niektóre osobniki zaczynają zachowywać się nerwowo, a nawet agresywnie. W pensjonacie zwierzę z pewnością będzie miało kontakt z innymi przedstawicielami swojego gatunku, co może stanowić dla niego namiastką stada, którego tak potrzebuje.Wypas w zgodzie z naturą

Dla zwierząt roślinożernych wypasanie jest najbardziej naturalną formą odżywiania się. Nie każdy jednak wie, że przebywanie na pastwisku ma bardzo pozytywny wpływ na końską psychikę. Członek stada uczy się hierarchii, ma także sposobność pozyskania niezbędnych składników odżywczych. Z tego powodu warto zapytać w ośrodku, czy i jak często konie wychodzą na wypas.

Ruch to zdrowie i radość

Pensjonat powinien być wyposażony w wybieg, którego podłoże nie będzie grząskie (to częsta przyczyna kontuzji!). Teren powinno się dostosować do ilości koni przebywających na nim w określonym czasie. Należy brać pod uwagę, że opuszczenie stajni to dla zwierząt okazja, aby się wybiegać i w ten sposób spożytkować nadmiar energii. Z tego względu dobrą praktyką jest codzienne prowadzenie koni na łąkę lub utwardzony wybieg.

Jaki jest koń, każdy widzi

Ta sama zasada dotyczy pensjonatu. Właściciel zwierzęcia z pewnością należycie oceni stan stajni i jakość terenu udostępnionego dla rezydentów. Podobnie wygląda kwestia kompetencji i podejścia pracowników, które może uchronić konia przed różnymi zagrożeniami zdrowotnymi. Poszukując ośrodka prowadzonego przez miłośników koni, mieszczącego się w urokliwych okolicach Borów Tucholskich, warto zajrzeć na stronę www.kon.pl.

Komentarze

POPULARNE POSTY

10 cech uwarunkowanych przez geny

Jeśli chcemy wiedzieć jak będziemy wyglądać w wieku dorosłym, czy na starość – wystarczy spojrzeć na swoich rodziców. I podobnie, możemy przewidzieć wygląd naszego dziecka – patrząc na siebie nasz materiał genetyczny to 46 chromosomów, z czego 23 dziedziczymy od ojca, a 23 od matki. Już w momencie zapłodnienia jesteśmy „zaprogramowani” na to jaki będziemy mieć kolor oczu, włosów, wzrost, jak duży będzie nasz iloraz inteligencji i jaki będzie nasz temperament. Mimo, iż połowę DNA dziedziczymy od ojca, a połowę od matki, nigdy dziecko nie wygląda w połowie jak tata, a w połowię jak mama. Dlaczego? Ponieważ istnieją różne warianty tych samych genów: dominujące i recesywne. Gdy w parze chromosomów odziedziczymy wariant dominujący i recesywny, wówczas dziecko odziedziczy cechę dominującą. Ale nie zawsze za nasze cechy odpowiada jeden gen. Często też warunki środowiskowe mają wpływ na to jak się zachowujemy i jak wyglądamy.

Zespół niepękającego pęcherzyka Graafa – LUF

Czym jest Zespół LUF?
    U każdej zdrowej kobiety, podczas cyklu menstruacyjnego - mniej więcej około 14 dnia, dochodzi do pęknięcia pęcherzyka Graafa i uwolnienia komórki jajowej. Wszystko sterowane jest za pomocą hormonów. Gwałtowny wzrost poziomu hormonu luteinizującego (LH), prowadzi do tzw. „luteinizacji” - pęcherzyki jajnikowe przekształcają się w ciałko żółte. A jak jest u kobiet z zespołem LUF?

„Historia dildo – od prehistorii aż do dziś”

Nie tak dawno, na naszym blogu pojawił się artykuł dotyczący najnowszych badań nad wyhodowaniem sztucznego penisa. Tak jak w tamtym przypadku sprawa była poważna, tak dziś nieco bardziej humorystycznie - zajmiemy się sztucznymi penisami, które pochodzą sprzed kilku, a nawet kilkudziesięciu tysięcy lat. A konkretnie zajmiemy się tematem erotycznych zabawek sprzed wieków.