Przejdź do głównej zawartości

Słodycze w zbilansowanej diecie - jakie produkty wybierać?Starasz się utrzymywać zbilansowaną dietę, jednak trudno ci zrezygnować z lukrowanej drożdżówki do porannej kawy czy czekoladek zjadanych niepostrzeżenie podczas oglądania filmu? Nawykowo sięgasz po słodkie, bezwartościowe przekąski, które tylko na chwilę hamują głód? Nie wyobrażasz sobie życia bez słodyczy? My też nie! Zobacz, jakie słodkości pomagają utrzymać zbilansowaną i zróżnicowaną dietę.

Masło orzechowe

Popularne jest stwierdzenie, że masło orzechowe to produkt bardzo kaloryczny i mało wartościowy. Nic bardziej mylnego! Posiada ono nienasycone kwasy tłuszczowe, które przedłużają uczucie sytości, ułatwiając utrzymanie pór posiłków. Osoby uprawiające sport docenią dużą zawartość białka budującego mięśnie. Masło orzechowe zawiera niacynę działającą pozytywnie na układ nerwowy, a także kwas foliowy – ważny składnik diety kobiet w ciąży.

Owoce suszone

Wysuszone ciepłym powietrzem plastry jabłka przypominają swoją formą chipsy – sam ten fakt z pewnością zachęci dzieci do ich spożywania. Suszone owoce goji i żurawiny oprócz pełnienia funkcji przekąski pomogą wzbogacić mieszankę płatków śniadaniowych ciekawym smakiem. Śliwki i morele sprawdzą się podczas pracy czy oglądania filmu. Warto mieć takie owoce pod ręką i cieszyć się zamkniętym w nich smakiem, a także wartościami odżywczymi.

Chipsy bananowe

Chipsy zdrowym posiłkiem na diecie? Tak! Bananowa przekąska dla wielu osób dbających o zdrowe żywienie może być substytutem bezwartościowych, słonych chipsów. Ich owocowy odpowiednik smażony w tłuszczu kokosowym zawiera znaczną zawartość kaloryczną, co rekompensuje posiadaniem witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, czyli A, D, E, K oraz zawartością serotoniny zwanej hormonem szczęścia.

Mieszanki bakalii

Popularne mieszanki studenckie czy koktajlowe to połączenie różnych orzechów, rodzynek, chipsów bananowych, owoców suszonych bądź kandyzowanych. Jest to zdrowa, urozmaicona przekąska, którą można kupić gotową, albo skomponować samodzielnie z ulubionych bakalii. Słodki smak składników owocowych przełamany orzechową nutą pozwala rozkoszować się mieszanką nawet podczas deseru.Sok z aloesu

Dla wielu osób problemem w utrzymaniu diety są słodkie napoje, bez których nie potrafią się obyć. Oczywiście optymalnym rozwiązaniem byłaby woda z dodatkiem cytryny lub mięty. Jednak osoby przyzwyczajone do słodkiego smaku niekoniecznie chętnie przestawią się z gazowanych napojów na wodę mineralną. Dobrym pomysłem może być picie soku z aloesu z miąższem. Zawdzięcza on walory smakowe naturalnym cukrom występującym w tej roślinie o właściwościach adapatogennych (tj. zwiększających odporność na stres).

Każdy z przedstawionych produktów należy spożywać z umiarem. To nie tylko urozmaici dietę, ale także będzie źródłem witamin i mikroelementów. Uwaga: zastąpienie słodyczy tymi przekąskami może niepostrzeżenie skutkować spadkiem wagi. Opisane artykuły spożywcze znajdziesz na stronie www.targroch.pl


Komentarze

POPULARNE POSTY

10 cech uwarunkowanych przez geny

Jeśli chcemy wiedzieć jak będziemy wyglądać w wieku dorosłym, czy na starość – wystarczy spojrzeć na swoich rodziców. I podobnie, możemy przewidzieć wygląd naszego dziecka – patrząc na siebie nasz materiał genetyczny to 46 chromosomów, z czego 23 dziedziczymy od ojca, a 23 od matki. Już w momencie zapłodnienia jesteśmy „zaprogramowani” na to jaki będziemy mieć kolor oczu, włosów, wzrost, jak duży będzie nasz iloraz inteligencji i jaki będzie nasz temperament. Mimo, iż połowę DNA dziedziczymy od ojca, a połowę od matki, nigdy dziecko nie wygląda w połowie jak tata, a w połowię jak mama. Dlaczego? Ponieważ istnieją różne warianty tych samych genów: dominujące i recesywne. Gdy w parze chromosomów odziedziczymy wariant dominujący i recesywny, wówczas dziecko odziedziczy cechę dominującą. Ale nie zawsze za nasze cechy odpowiada jeden gen. Często też warunki środowiskowe mają wpływ na to jak się zachowujemy i jak wyglądamy.

Zespół niepękającego pęcherzyka Graafa – LUF

Czym jest Zespół LUF?
    U każdej zdrowej kobiety, podczas cyklu menstruacyjnego - mniej więcej około 14 dnia, dochodzi do pęknięcia pęcherzyka Graafa i uwolnienia komórki jajowej. Wszystko sterowane jest za pomocą hormonów. Gwałtowny wzrost poziomu hormonu luteinizującego (LH), prowadzi do tzw. „luteinizacji” - pęcherzyki jajnikowe przekształcają się w ciałko żółte. A jak jest u kobiet z zespołem LUF?

„Historia dildo – od prehistorii aż do dziś”

Nie tak dawno, na naszym blogu pojawił się artykuł dotyczący najnowszych badań nad wyhodowaniem sztucznego penisa. Tak jak w tamtym przypadku sprawa była poważna, tak dziś nieco bardziej humorystycznie - zajmiemy się sztucznymi penisami, które pochodzą sprzed kilku, a nawet kilkudziesięciu tysięcy lat. A konkretnie zajmiemy się tematem erotycznych zabawek sprzed wieków.