Przejdź do głównej zawartości

Sposoby na zdrowe i mocne włosy

      

Każda kobieta marzy o pięknych i zdrowych włosach. Brzydkie, przesuszone i wypadające włosy potrafią wpędzić niejedną panią w stany nawet depresyjne. Wiele czynników zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych wpływa na kondycję naszych włosów. Co zrobić, żeby cieszyć się zdrowymi włosami na długo?


Problem może stanowić jakość wody, którą myjemy włosy. Zbyt twarda woda działa przesuszająco na włosy. Pomocne może okazać się założenie filtru do wody. Najbardziej miękkie włosy mamy po umyciu ich w deszczówce.

Wpływ na kondycję włosów i nie tylko ma oczywiście odpowiednia dieta. Organiczne i zdrowe jedzenie potrafi zdziałać cuda z włosami cerą i całym ciałem. Nasze włosy szczególnie lubią pożywienie bogate w biotynę, żelazo, cynk, siarkę i witaminę E. Dobrym suplementem uzupełniającym siarkę jest MSM.

Bardzo ważna jest też odpowiednia pielęgnacja włosów – używanie plastikowych i sztucznych tworzyw nie sprzyja zdrowiu włosów.  Do szczotkowania i czesania włosów należy używać drewnianych grzebieni i szczotek z naturalnym włosiem. Odpowiedni masaż skóry głowy może dodatkowo pobudzić wzrost włosa.

Zredukuj stres do minimum. Kortyzol wydzielany podczas stresu sprawia, że włosy przestają nam rosnąć, a nawet mogą zacząć masowo wypadać. Dlatego tak ważne jest, żeby nauczyć się odpowiednich metod relaksacyjnych, aby zredukować wyrzut kortyzolu do minimum.

Zadbaj o prawidłową pracę tarczycy. Niedoczynna tarczyca sprawia, że włosy stają się suche, cienkie i łamliwe. Zadbaj o odpowiednią ilość selenu, cynku i jodu. Te 3 pierwiastki chronią także przed autoimmunologiczną chorobą tarczycy –  Hashimoto. (Uwaga! Gdy masz już Hashimoto nie suplementuj jodu bez konsultacji z naturopatą, dietetykiem klinicznym).

Zbawieniem dla włosów może okazać się olej kokosowy. Stosowanie oleju kokosowego na włosy pomaga zmniejszyć straty białek, zarówno w uszkodzonych jak i nieuszkodzonych włosach. Olej kokosowy zawiera dużo kwasu laurynowego, który ma wysokie powinowactwo do białek włosów oraz łatwo przenika do wnętrza trzonu włosa, co wynika z jego niskiej masy cząsteczkowej. Może być stosowany do mycia wstępnego w celu ich nawilżenia. Olej kokosowy zatrzymuje także wilgoć wewnątrz włosa, dzięki czemu stanie się on nawilżony. Olej ten może służyć także jako odżywka. Należy zmieszać trochę henny z olejem kokosowym i ciepłym mlekiem, aż powstanie lekkie ciasto i zastosować na włosy 20 minut, a następnie spłukać. Jest to bardzo skuteczna odżywka zwłaszcza w przypadku włosów suchych, zniszczonych suszeniem i prostowaniem.
  


Komentarze

  1. Bardzo fajne sposoby. ja polecam suplementacje witamin, duuuzo owocow i dobry szampon. ja stosuje biovax glamour i jestem super zadowolona

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba wyprobuje te rady, bo juz mam dosc swoich wypadajacych wlosow. Niby mniej ich leci ale czasami wciaz moge je zbierac garsciami :(

    OdpowiedzUsuń
  3. Z kosmetyków do włosów mogę polecić Biovaxa, ma bardzo szeroki wybór szamponów, odżywek itp, że znajdzie się tam coś na każdy rodzaj włosów, używam od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

POPULARNE POSTY

10 cech uwarunkowanych przez geny

Jeśli chcemy wiedzieć jak będziemy wyglądać w wieku dorosłym, czy na starość – wystarczy spojrzeć na swoich rodziców. I podobnie, możemy przewidzieć wygląd naszego dziecka – patrząc na siebie nasz materiał genetyczny to 46 chromosomów, z czego 23 dziedziczymy od ojca, a 23 od matki. Już w momencie zapłodnienia jesteśmy „zaprogramowani” na to jaki będziemy mieć kolor oczu, włosów, wzrost, jak duży będzie nasz iloraz inteligencji i jaki będzie nasz temperament. Mimo, iż połowę DNA dziedziczymy od ojca, a połowę od matki, nigdy dziecko nie wygląda w połowie jak tata, a w połowię jak mama. Dlaczego? Ponieważ istnieją różne warianty tych samych genów: dominujące i recesywne. Gdy w parze chromosomów odziedziczymy wariant dominujący i recesywny, wówczas dziecko odziedziczy cechę dominującą. Ale nie zawsze za nasze cechy odpowiada jeden gen. Często też warunki środowiskowe mają wpływ na to jak się zachowujemy i jak wyglądamy.

Zespół niepękającego pęcherzyka Graafa – LUF

Czym jest Zespół LUF?
    U każdej zdrowej kobiety, podczas cyklu menstruacyjnego - mniej więcej około 14 dnia, dochodzi do pęknięcia pęcherzyka Graafa i uwolnienia komórki jajowej. Wszystko sterowane jest za pomocą hormonów. Gwałtowny wzrost poziomu hormonu luteinizującego (LH), prowadzi do tzw. „luteinizacji” - pęcherzyki jajnikowe przekształcają się w ciałko żółte. A jak jest u kobiet z zespołem LUF?

„Historia dildo – od prehistorii aż do dziś”

Nie tak dawno, na naszym blogu pojawił się artykuł dotyczący najnowszych badań nad wyhodowaniem sztucznego penisa. Tak jak w tamtym przypadku sprawa była poważna, tak dziś nieco bardziej humorystycznie - zajmiemy się sztucznymi penisami, które pochodzą sprzed kilku, a nawet kilkudziesięciu tysięcy lat. A konkretnie zajmiemy się tematem erotycznych zabawek sprzed wieków.