Przejdź do głównej zawartości

Orzechy brazylijskie w walce z nowotworami i… impotencją

       
     Orzechy to smaczna i niezwykle zdrowa przekąska. Można bez problemu zastąpić nimi wszelkiego rodzaju słodycze, ponieważ w przeciwieństwie do nich zawierają mnóstwo witamin i składników odżywczych, a przy tym są niezwykle sycące. Dużo właściwości zdrowotnych zawierają orzechy brazylijskie, które zyskują coraz większą popularność w naszym kraju. 


  Skąd pochodzą?

      Jak sama nazwa wskazuje orzechy te wywodzą się z Brazylii. Spotkać je można także w innych krajach Ameryki Południowej, jak chociażby w Wenezueli, czy Peru. Jest to gigantyczne, wiecznie zielone drzewo, która mierzy  50 metrów wysokości. Owocem drzewa są duże torebki, osiągające wagę do 2 kg, w których znajduje się spora ilość orzechów. Orzesznica brazylijska w przeciągu roku daje nawet pół tony orzechów!

Nie wszystko co tłuste tuczy.

     Orzechy brazylijskie składają się z ponad 50% z tłuszczu. Wydawać by się mogło, że taka ilość kwasów tłuszczowych tuczy. Nie jest to prawda! Wystarczy garstka orzechów brazylijskich żeby poczuć się sytym na co najmniej kilka godzin. Poza tym zawierają niewielką ilość cukrów, które są główną przyczyną tycia i odkładania się w postaci tkanki tłuszczowej. Cukry rozkładają się bardzo szybko w naszym organizmie, przez co po krótkiej chwili ponownie sięgamy po batonik. Orzechy pomagają spokojnie doczekać do kolejnego posiłku, bez konieczności częstego podjadania. 
 
Właściwości zdrowotne.

    Orzechy brazylijskie są przede wszystkim bogatym źródłem selenu – silnego przeciwutleniacza, który dodatkowo wspomaga działanie innych przeciwutleniaczy. Zaledwie jeden orzech dostarcza 160% dziennej dawki tego pierwiastka. Ostatnie doniesienia naukowe potwierdziły korzystne działanie selenu w profilaktyce i leczeniu nowotworów. Działanie prewencyjne zaobserwowano w przypadku nowotworów piersi, prostaty i płuc. 

   Selen eliminuje wolne rodniki, które przyśpieszają starzenie się skóry. Jest także ważnym pierwiastkiem w leczeniu niepłodności. Poprawia jakość nasienia, wpływa pozytywnie na ruchliwość i żywotność plemników. Wpływa także na zwiększenie libido, przez co skutecznie pomaga w walce z impotencją. Zaleca się, aby panowie, którzy mają problemy z postawieniem masztu zażywali 2 orzechy brazylijskie dziennie. Selen pochodzący z orzechów wchłania się znacznie lepiej niż ten pochodzący z suplementów diety, czy leków na poprawę potencji.

Komentarze

POPULARNE POSTY

10 cech uwarunkowanych przez geny

Jeśli chcemy wiedzieć jak będziemy wyglądać w wieku dorosłym, czy na starość – wystarczy spojrzeć na swoich rodziców. I podobnie, możemy przewidzieć wygląd naszego dziecka – patrząc na siebie nasz materiał genetyczny to 46 chromosomów, z czego 23 dziedziczymy od ojca, a 23 od matki. Już w momencie zapłodnienia jesteśmy „zaprogramowani” na to jaki będziemy mieć kolor oczu, włosów, wzrost, jak duży będzie nasz iloraz inteligencji i jaki będzie nasz temperament. Mimo, iż połowę DNA dziedziczymy od ojca, a połowę od matki, nigdy dziecko nie wygląda w połowie jak tata, a w połowię jak mama. Dlaczego? Ponieważ istnieją różne warianty tych samych genów: dominujące i recesywne. Gdy w parze chromosomów odziedziczymy wariant dominujący i recesywny, wówczas dziecko odziedziczy cechę dominującą. Ale nie zawsze za nasze cechy odpowiada jeden gen. Często też warunki środowiskowe mają wpływ na to jak się zachowujemy i jak wyglądamy.

Zespół niepękającego pęcherzyka Graafa – LUF

Czym jest Zespół LUF?
    U każdej zdrowej kobiety, podczas cyklu menstruacyjnego - mniej więcej około 14 dnia, dochodzi do pęknięcia pęcherzyka Graafa i uwolnienia komórki jajowej. Wszystko sterowane jest za pomocą hormonów. Gwałtowny wzrost poziomu hormonu luteinizującego (LH), prowadzi do tzw. „luteinizacji” - pęcherzyki jajnikowe przekształcają się w ciałko żółte. A jak jest u kobiet z zespołem LUF?

„Historia dildo – od prehistorii aż do dziś”

Nie tak dawno, na naszym blogu pojawił się artykuł dotyczący najnowszych badań nad wyhodowaniem sztucznego penisa. Tak jak w tamtym przypadku sprawa była poważna, tak dziś nieco bardziej humorystycznie - zajmiemy się sztucznymi penisami, które pochodzą sprzed kilku, a nawet kilkudziesięciu tysięcy lat. A konkretnie zajmiemy się tematem erotycznych zabawek sprzed wieków.